Kamil Stoch fot.PAP/EPA/TERJE BENDIKSBY

Stoch stracił pozycję lidera Pucharu Świata. Ratował się przed upadkiem

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 11

Kamil Stoch zajął w Oslo 22. miejsce i stracił pozycję lidera Pucharu Świata w skokach narciarskich na rzecz Stefana Krafta. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajął 9. miejsce.

Stoch, dotychczasowy lider PŚ, w serii finałowej miał poważne problemy w drugiej fazie lotu, ratował się przed upadkiem.

Piotr Żyła zajął dziewiąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft i awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kamil Stoch - w niedzielę 22. - spadł w niej na drugie miejsce.

Na drugiej pozycji w Oslo uplasował się Niemiec Andreas Wellinger, a na trzeciej jego rodak Markus Eisenbichler.