Kamil Stoch wygrał w Wiśle. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Stoch pewnie wygrał konkurs w Wiśle. Wskoczył na pozycję lidera PŚ

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 9

Kamil Stoch przed własną publicznością nie zawiódł i pewnie wygrał konkurs Pucharu Świata na skoczni w Wiśle. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków: Piotr Żyła i Maciej Kot.

Wygrana Stocha

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w pierwszej serii skoczył 132.5 metra i prowadził o 8.1 pkt nad Austriakiem, Stefanem Kraftem. Szóste miejsce zajmował Piotr Żyła (131.5 m), a łącznie w finale konkursu mogliśmy dopingować sześciu Polaków. Kamil Stoch nie zawiódł i w bardzo złych warunkach wylądował na 124 metrze, a do wygrania z Kraftem potrzebował lotu na 113 metrów. Wygrał konkurs w Wiśle z przewagą ponad 16 punktów nad austriackim rywalem.

Piotr Żyła nie wykorzystał szansy na walkę o podium i po skoku na 120 metrów spadł na czwarte miejsce po swojej próbie. Zawody ukończył ostatecznie na 7. pozycji, Maciej Kot był 9. Polski zawodnik skakał na odległości 122.5 i 128 metrów. Jan Ziobro uplasował się na 19. miejscu, kolejne zajęli Stefan Hula i Dawid Kubacki.

Zobacz świetny występ Kamila Stocha w Wiśle

Źródło: Youtube

Spotkanie skoczków z Andrzejem Dudą

Przed sobotnim konkursem na skoczni w Wiśle reprezentanci Polski spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą. Zjedli z nim śniadanie, rozmawiali, pozowali do zdjęć. W delegacji skoczków nie zabrakło Adama Małysza i Apoloniusza Tajnera, byłego trenera kadry i obecnego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

- Jeśli chodzi o skoki, to nadal jesteśmy na topie, a to wspaniała dla nas wiadomość. Reprezentujecie Rzeczpospolitą i nas wszystkich, Polaków, w taki sposób, jaki moglibyśmy sobie tylko wymarzyć. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni. Cieszę się, że przyjęliście moje zaproszenie przed pierwszą polską edycją Pucharu Świata. Dziś Wisła, a w następny weekend Zakopane - przemawiał Andrzej Duda.

- Mamy wielkie nadzieje. Nasi zawodnicy są w formie i pokazali podczas Turnieju Czterech Skoczni, że skaczą fenomenalnie. Chcę podkreślić, że to nie tylko zwycięzca Turnieju - Kamil Stoch, oraz Piotr Żyła, ale cała drużyna dobrze skacze. To chyba najwyższy poziom, w sensie drużyny, jaki kiedykolwiek prezentowała polska reprezentacja w skokach narciarskich - mówił po spotkaniu ze skoczkami prezydent.

Polacy podczas konkursu w Wiśle potwierdzili wielką formę i spełnili oczekiwania kibiców. Kamil Stoch jest samodzielnym liderem klasyfikacji Pucharu Świata. Kolejne zawody na skoczni imienia Adama Małysza w niedzielę o godz. 16.