Wpis SSP "Iusitia" na Twitterze.
Wpis SSP "Iusitia" na Twitterze.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich: Kaczyński jak Hitler

Redakcja Redakcja Polityka Obserwuj notkę 168

Na oficjalnym profilu Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" na Twitterze padła sugestia, że Jarosław Kaczyński to Fuhrer, a Polska zmierza w kierunku totalitarnej dyktatury. Wpis został skasowany po reakcji internautów.

Kaczyński nie ma żony

Marek Suski rano w Radiu Zet tłumaczył, dlaczego Jarosław Kaczyński nie ma żony. - Jarosław Kaczyński poświęcił się całym życiem. Nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce - mówił.

Sędziowie porównują Kaczyńskiego do Hitlera

Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" postanowiło wypowiedź polityka PiS skomentować na Twitterze. Niczym Fuhrer... Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer. To nawet nie jest już zabawne - napisano. 

Gdy internauci zwrócili uwagę na skrajnie polityczną i nieuprawnioną ocenę ze strony sędziów, administrator profilu przeprosił. - Co za kraj... Rozmowa o żonie lub jej braku to już temat polityczny... Jeszcze chwila i okaże się, że to tajemnica państwowa - piszą sędziowie. W kolejnym tweecie: - Przepraszamy za tweeta dotyczacego Pana Jarosława Kaczyńskiego. Było to nienalepsze porównanie. Chodziło nam wyłącznie o wskazanie absurdalności wypowiedzi - podkreślono.

Kongres Sędziów Polskich

Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" było jednym z organizatorów niedawnego nadzwyczajnego kongresu sędziów, na którym przyjęto uchwałę, krytykującą plany reformy wymiaru sprawiedliwości. Organizacja stoi murem za prezesem TK, prof. Andrzejem Rzeplińskim.

"Jesteśmy największym stowarzyszeniem sędziowskim w Polsce, liczącym ponad 3500 członków, w 33 oddziałach, co stanowi ok. 1/3 ogólnej liczby sędziów" - czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia "Iustitia".

"Jednym z najważniejszych elementów są działania na rzecz jedności i integracji środowiska oraz rozwoju zawodowego. Solidarność i brak podziałów między sędziami są warunkami osiągniecia naszych celów. Aby te cele zrealizować organizujemy szkolenia i konferencje. Działaniem bez precedensu, jeśli chodzi o znaczenie i skalę przedsięwzięcia, jest Nadzwyczajny Kongres Sędziów, zwołany wspólnie z innymi stowarzyszeniami sędziowskimi i Krajową Radą Sądownictwa na 3.09.2016 r., w którego organizacji, jak w soczewce, skupiły się wszystkie fundamentalne wartości "Iustitii" - piszą sędziowie.

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka