Piłkarze Legii Warszawa cieszą się z gola Michała Kucharczyka, fot. PAP/Leszek Szymański

Legia awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów

Redakcja Redakcja Sport Obserwuj notkę 16

Horror na Łazienkowskiej. Legia Warszawa zremisowała z Dundalk FC 1:1 w rewanżowym meczu czwartej, ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bramka zapewniająca legionistom pewny awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów padła dopiero w doliczonym czasie gry.

Przegrana w pierwszej połowie

Od 19. minuty po bramce Roberta Bensona nasi przegrywali i nie udało im się pokonać Irlandczyków do końca pierwszej połowy meczu. Schodzącym na przerwę legionistom towarzyszyły gwizdy kibiców.

Wyrównanie w doliczonym czasie

Zła passa trwała także w drugiej połowie. W  67. minucie Adam Hlousek otrzymał czerwoną kartkę (za drugą żółtą) i drużyna "wojskowych" grała w osłabieniu. Trener Besnik Hasi zdecydował się zdjąć z boiska wyjątkowo słabo grającego strzelca Nemanję Nikolica. Zastąpił go  Bartosz Bereszyński.

Dopiero w doliczonym czasie gry (92. minuta) Michał Kucharczyk poradził sobie z dwoma obrońcami i z okolic pola karnego celnie umieścił piłkę w bramce rywali.

Terminarz meczów Ligi Mistrzów

Polski klub awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów po 20 latach przerwy. Legia Warszawa rozegra pierwsze spotkanie w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów 13 lub 14 września. Ta część rywalizacji zakończy się 6-7 grudnia.

Od 1/8 finału zmagania toczyć się będą systemem pucharowym. Mecze tej fazy zaplanowano na luty i marzec 2017. Ćwierćfinały zostaną rozegrane w dniach 11/12 i 18/19 kwietnia, terminy półfinałów to 2/3 i 9/10 maja, a finał tej edycji Champions League rozegrany zostanie 3 czerwca w Cardiff.