Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
41 obserwujących 2660 notek 6014758 odsłon
Salon24 news, 30 maja 2016 r.

Kaczyński wraca do przeszłości: Pozwoliłem Tuskowi wygrać w 2007 roku

Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński bije się w pierś przed wyborcami PiS i przyznaje w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy", że popełnił błąd w kampanii wyborczej w 2007 roku. Udział w debacie z Donaldem Tuskiem wzmocnił PO i pozbawił prawicę władzy.

Kaczyński: Debata z Tuskiem mogła wyglądać inaczej

- Debata była decydująca, bo Platforma wtedy zyskała przywódcę - stwierdził Kaczyński. Według prezesa PiS, to właśnie ten moment umocnił poparcie Donalda Tuska i pozwolił mu wygrać wybory parlamentarne sprzed ponad ośmiu lat. - Gdyby nie debata, sytuacja byłaby inna, bo PO musiałaby wziąć do koalicji SLD, a to by drogo ich kosztowało, wszystko mogłoby potoczyć się inaczej - powiedział Kaczyński.

Historyczna debata dała wygraną Tuskowi i PO

W debacie w 2007 roku, lider PO pytał konkurenta o ceny podstawowych artykułów spożywczych. Wskazywał, że przez działania rządu PiS, wszystko w sklepach drożeje. Z równowagi Kaczyńskiego próbowała wytrącić publiczność, która przerywała jego wypowiedzi. Ówczesny premier starał się pokazać jako polityk z dystansem, żartując wielokrotnie z Tuska, nazywając go "Donaldusiem". Dzisiaj Kaczyński uważa, że to był błąd i nie docenił przeciwnika.

- Nie miałem szansy jej wygrać ze względu na ogromne zmęczenie i brak czasu na przygotowanie - wspomina lider PiS. - Wcześniej Tusk był lekceważony - dodał.

Kaczyński ocenił Andrzeja Dudę

Jak Kaczyński ocenia rok prezydentury Andrzeja Dudy? - Prezydent wypełnia swoją funkcję, jego funkcją jest "stać dobrze". I taka jest ocena polityczna, a moja ocena osobista nie ma tu żadnego znaczenia. (...) Jeżeli dzisiaj ma tak wysokie poparcie, jak wynika z badań, i pewność, że ponownie wygrałby wybory, to należy to ocenić wysoko - podkreślił. Z kolei stanowisko premiera dla Beaty Szydło, to "eksperyment, który wychodzi, więc nie ma żadnych przesłanek, żeby go przerywać".

Źródło: "Do Rzeczy"

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Uwaga! Zmieniliśmy sposób komentowania, ale nadal możesz przeczytać stare komentarze do tego wpisu.

Zobacz komentarze

Tematy w dziale