Polska w finale Mistrzostw Świata!

Redakcja Redakcja Rozmaitości Obserwuj notkę 27

Polscy siatkarze zagrają z Brazylią o złoto na Mistrzostwach Świata w siatkówce! Pokonaliśmy Niemców, choć łatwo w pierwszych trzech setach nie było (26:24, 28:26 i 23:25). Momentami szwankowała koncentracja, a w przegranym secie ustawienie w bloku i kilka kiepskich zagrywek, podarowanych w prezencie. Trzeba przyznać, że Niemcy, chociaż siatkarsko ubożsi, prezentowali serce do gry i byli bardzo trudnym dla nas rywalem. Po porażce w secie czwartym, wydawało się, że tak jak w piłce nożnej niewykorzystane sytuacje się mszczą i może czekać nas kolejny thriller w tie breaku, ale...

Mariusz Wlazły rozegrał chyba partię życia! Dosłownie wbijał w ziemię Niemców swoimi zagrywkami i atakami. Ostatnie słowo należało do niego, dzięki czemu wygraliśmy czwartego seta 25:21! Teraz czeka nas tylko aktualny mistrz Brazylia, którą pokonaliśmy kilka dni temu.

I niezależnie od wyniku w ostatnim meczu, medal, osiągnięty na siatkarskim mundialu, to historyczne osiągnięcie polskiej siatkówki!