Polska gromi w pierwszych dwóch setach Rosję! I wygrywa!

Redakcja Redakcja Rozmaitości Obserwuj notkę 61

Polska wygrała pewnie dwa sety i jest już pewna awansu do półfinału Mistrzostw Świata w siatkówce! W obu setach wygraliśmy do 22 punktów z mocną Rosją. To historyczne osiągnięcie polskiej drużyny, w dodatku gospodarza.

Atmosferę przed meczem podgrzewały wpisy na Twitterze zawodnika Rosji, Spirydonowa, który obrażał Polaków. W dodatku wykonywał w czasie meczu z Niemcami obraźliwe gesty w stronę polskiej publiczności.

Po wygranej z Brazylią po tie-breaku i zwycięstwa mistrzów świata ze Sborną, potrzebowaliśmy dwóch wygranych setów, by wyprzedzić ich w tabeli.

Dzięki perfekcyjnej grze w pierwszych dwóch setach właśnie nam sie to udało!

Rosjanie ugrali seta, wygrywając do 21 z Polakami. Niepokojący dla trenera Antigi jest uraz, jaki odniósł pod koniec rozgrywki Mariusz Wlazły.

W czwartym secie zabrakło koncentracji, Polacy już myśla o grze w półfinale, chociaż szczególnie końcówka była bardzo wyrównana. Będziemy świadkami tie-breaka!

W decydującym secie nasi reprezentanci momentami miażdżyli Rosjan, wypunktowaliśmy ich do 11, dzięki czemu wygraliśmy mecz 3:2! Naszym rywalem w walce o finał będa Niemcy. I nie ma co ukrywać -  w przeciwieństwie do turniejów piłki nożnej, będziemy faworytami w tej rywalizacji.